Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:101106 Library:100236 in /home/u294826061/domains/saknes.lv/public_html/config.php on line 36
Jaunumi

Jaunumi

Kā tikt sadzirdētam informācijas pārsātinātības laikmetā?

Ilgus gadus esat darbojusies veselības žurnālistikas jomā. Kas noteica šo izvēli?

90. gados sāku strādāt Latvijas Ārstu biedrībā, veidojot žurnālu „Sveiks un vesels”. Ilgus gadus biju tā galvenā redaktore. Lai arī grūti pieņemams, bet nozīmīgs faktors, bija bronhiālā astma. Darīju to, ko iesaku katram cilvēkam, uzzinot par hroniskas slimības diagnozi – iestājos Latvijas Astmas un alerģijas biedrībā, kur sastapu cilvēkus ar līdzīgām problēmām. Tajā iemācījos sadzīvot ar diagnozi, cītīgi apmeklēju biedrības organizētos pasākumus un speciālistu lekcijas, iesaistījos biedrības darbā un dažus gadus veidoju tās izdoto Astmas avīzi.

Ilgus gadus esmu strādājusi kā žurnāliste un redaktore vairākos ar veselības komunikāciju saistītos medijos un šobrīd esmu galvenā redaktore specializētam medicīnas žurnālam „Medicus Bonus”. Esmu arī doktora grāda pretendente komunikācijā RSU programmā „Komunikāciju kultūra un multimediji,” tāpēc varu teikt, ka uz veselības komunikācijas „skatuves” esmu bijusi dažādās lomās – kā paciente, žurnāliste, redaktore un tagad arī kā pētniece.

Konferencē Jūs runāsiet par to, kā sadarboties ar medijiem rakstu valodā. Vai mutiskā un rakstiskā komunikācija atšķiras?

         Vai esat pamanījuši, ka reizēm jūsu iemīļotajā seriālā cilvēki sarunājas savādi un „ne tā kā dzīvē”? Tas tādēļ, ka dialogu rakstītāji tekstu ir veidojuši rakstu valodā, kas ne vienmēr atbilst tam, kā sarunājamies un kādu nozīmi piešķiram vārdiem. Lai veiksmīgi komunicētu, mums ir jāzina abas šīs „valodas”. Par to arī runāšu savā lekcijā – kāpēc dažreiz mediji atsaucas, bet citreiz nē, kā pasniegt informāciju interesantā un piesaistošā veidā un kā nepadoties pēc pirmās neveiksmes. Piebildīšu, ka vienlaikus tas būs arī mans pieredzes stāsts ar ļoti personīgiem piemēriem! 

Vai konferences dalībniekiem būs iespēja apgūt arī kādas jaunas iemaņas?

         Jā, kopīgi patrenēsimies, kā veidot tekstu, lai tas piesaistītu interesi, un ar praktiskiem uzdevumiem mēģināsim saprast, kas ir tie neredzamie ķieģelīši, no kuriem būvētas labas komunikācijas prasmes.

 

Uzziņai:

19. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes telpās norisināsies biedrības ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem „Saknes” rīkotā bezmaksas konference “Skaļrunis”. Aicināti pieteikties pacientu un ārstu organizāciju pārstāvji, lai lekcijās un nodarbībās pie nozares ekspertiem iegūtu zināšanas un prasmes komunikācijā ar medijiem, kas ļautu nostiprināt organizāciju ietekmi gan reģionālā, gan nacionālā līmenī. Gaidīti arī citi interesenti, t.sk. nozares studenti, kas strādā sabiedrības labā, un kam šīs zināšanas var būt noderīgas!

Reģistrācijas anketa: https://ej.uz/Skalrunis 

Vairāk informācijas par pasākumu: https://www.facebook.com/events/330344394640958 un http://www.saknes.lv/lv/konference-skalrunis 

Konferenci “Skaļrunis” rīko Biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem „Saknes” sadarbībā ar aģentūru “Divi gani”. Atbalsta “Takeda”, “TENA” un Rīgas Domes Labklājības departaments.