Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:101106 Library:100236 in /home/u294826061/domains/saknes.lv/public_html/config.php on line 36
Jaunumi

Jaunumi

NVO spējas uzrunāt un komunicēt pilnveidos konferencē

Šogad 2021.gada 11.septembrī atkal norisināsies konference "Skaļrunis", kas paredzēta dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem komunikācijas prasmju celšanai. Konferences mērķis ir pacientu un ārstu biedrību, kā arī vispār nevalstisko organizāciju pārstāvjiem vairot zināšanas un iemaņas publiskajā komunikācijā un saziņā ar medijiem, lai veicinātu savu mērķu sasniegšanu. Dalība konferencē būs bezmaksas.

Galvenās tēmas konferencē būs saistītas gan ar medijpratību, gan par pierādījumos balstītas informācijas atpazīšanu un izmantošanu, komunikācijas prasmēm ar medijiem, efektīvu sadarbību dažādu projektu vai kampaņu ietvaros, par pārliecināta un pamatota viedokļa izveidi, darbu ar valsts institūcijām. Dalībnieki iegūs ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas zināšanas.

Konferenci pagājušajā gadā organizēja biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem "Saknes" un  biedrības vadītājs Juris Beikmanis skaidro, ka pagājušais gads parādīja, ka šāda konference ir vajadzīga un tajā gūtās zināšanas biedrībām palīdz padarīt efektīvākas to rīkotās aktivitātes un kampaņas.

"Nevalstiskajām organizācijām kā viedokļu līderiem savā jomā ir jābūt pārliecinošām, un to informācijai - ticamai un pamatotai, tādēļ konferences ietvaros tiks pilnveidotas komunikācijas un prezentēšanas prasmes. Pērn rīkotā konference pierādīja, ka tas darbojas un ir vajadzīgs. Šogad konferenci "Skaļrunis 2021" plānojam 11.septembrī, bet plašāka informācija vēl sekos, tāpēc aicinu interesentus sekot biedrības "Saknes" profilam "Facebook", lai laikus uzzinātu par pieteikšanos un citu informāciju," aicina biedrības “Saknes” valdes loceklis Juris Beikmanis.

C hepatīta pacientu apvienības pārstāvis Kristaps Kaugurs uzsver: "Spēks ir sadarbībā, nevis konkurencē! Valsts iestāžu un pacientu organizāciju cieša sadarbība ir iespējams visnenovērtētākais un vismazāk izmantotais dārgakmens sabiedrības veselības komunikācijā."

"Nevalstiskās organizācijas savā ikdienas darbā ir smalki izkopušas prasmi ar ierobežotiem resursiem efektīvi sarunāties ar savu tiešo auditoriju. Valsts un pašvaldību iestāžu rīcībā ir nesalīdzināmi lielāka komunikācijas jauda, lai ar savu vēstījumu sasniegtu plašas sabiedrības grupas. Tomēr, iestāžu un to piesaistīto komunikācijas aģentūru prasme sasniegt specifiskas pacientu grupas ne tuvu nelīdzinās NVO sektora līmenim. Konference "Skaļrunis" ir iespēja labot šo ilgstošo sadarbības trūkumu un apvienot labāko no abām pasaulēm," pauž Kristaps Kaugurs.

Iepriekšējā reizē konferencē klātienē piedalījās 58 dalībnieki no 38 dažādām organizācijām – gan pacientu, gan ārstu, gan arī valsts institūciju pārstāvji. Tiešsaistē konferenci skatījās vairāk kā 150 dalībnieki.

Aicinām sekot biedrības ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem "Saknes" facebook profilam un uzzināt jaunāko informāciju par konferenci "Skaļrunis 2021"  https://www.facebook.com/biedribasaknes